View Single Post
  #5722 (permalink)  
Vechi 22 mai 2010, 13:38:14
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Vezi ca ti-am raspuns si la mine in casutza
Incearca sa uiti de zahar ..daca te uiti la meniurile fetelor vei vedea ca mananca dulciuri ..dar cu fructoza deci tot e dulce ..si faptul ca ai dreptul la 40 gr de cioco /zi din aceea peste 70 % ..eu cred ca-ti potoleste pofa ..poti face budinca cu fructoza ..cu gelatina ..poti face inghetata cu fructe,fructoza iaurt degresat ..sunt atatea variante ca sa-ti potoloesti pofta si crema de zahar ars ..care e de fapt cu fructoza ..si uite asafaina in prima faza nu e acceptata in combinatie cu oua (bine faina permisa gen soia,naut,tarte,integrala si doar dimineatza din cate stiu).dar lapte cu oua cat vrei ..oricum se incheaga,sau checuri aperitiv ...uite doar un exemplu ..tu le poti face cu orice ..spananc,legume gen ardei,ceapa verde,cu urda sau branza amestecate cu oua si pui si putin cascaval si ies o minunatie si poti manca feliroare in loc de paine dar sa nu fie branza degresata
Da sunt multe avantaje. Pentru ca se cam poate manca de toate. Doar ca,conteaza mult combinatiile dintre ele.
Cioco cu multa cacao nu prea pot manca mult.
Dar imi place ca am voie dulceata cu fructoza

Momentan imi scriu tot ce am voie. Dupa caut retete
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]