View Single Post
  #5732 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 17:23:54
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Mama, Diana, dar cati colegi ai tu de mereu sunt sarbatoriti?

La mine cand e ziua unui coleg, aduce prajituri, sucuri, rontanele si le lasa pe masa, fiecare cand vrea sa manance, se duce si mananca.

Nu mi se pare normal sa insiste atat, trebuie sa le spui un nu ferm.

Oricum daca faci sport intens feliuta aia nu are niciun efect negativ.
suntem foarte multi aici, cate 6-7 pe fiecare compartiment.spalatorie, ospatarie,bucatarie, barmani, cameriste, femei de serviciu, contabili, manageri si tehnicieni. gramada!
ar fi fost bine sa fie asa si la noi, cine vrea sa manance ia de acolo si mananca. cine nu, nu!dar la noi pana cand nu te roaga de 98672487694 de ori nu se lasa. chiar daca le spui tu NU ferm.

nu-mi fac griji prea mari, fac sport. facsi nu bat campii cand spun ca azi am facut miscare pana acum, aici la hotel.pentru ca alergatura ca asta nu am mai avut de astavara.abia mai respiram la un moment dat pe scariserios
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]