View Single Post
  #57566 (permalink)  
Vechi 26 mai 2016, 14:52:09
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Liv86 Vezi mesajul
Te cred ca ti-a fost greu in trecut si poate inca iti mai este! Totusi este bine ca te-ai mobilizat si ai facut ceva pt a indrepta lucrurile! Stiu ca mai ai un drum lung de parcurs, insa cred ca poti ajunge la greutatea dorita si fara operatie! Din cate am observat esti o persoana ambitioasa si clar poti!
Insa inteleg si de ce ai recurge la chirurgia bariatrica: varsta-metabolismul clar nu mai e ca la 20 de ani, surplusul ponderal mare-nu e vorba doar de 10-20 de kg in plus, problemele articulare-din pacate articulatiile noastre sunt si ele "proiectate" sa duca o anumita greutate si la un moment dat incep sa "scartie" si sa cedeze(motivele:varsta, excesul ponderal etc.).
Acestea fiind spuse, este o operatie riscanta si trebuie recurs la ea in totala cunostinta de cauza si doar daca celelalte metode de slabire nu mai functioneza si greutatea actuala iti pericliteaza sanatatea!
Asa e .....si da,inca imi este foarte greu ,mai ales sa merg! Totusi......parca sunt prea multi bani de aruncat...Altfel,maine as face-o!Of!!!!!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
butterfly30 (26 mai 2016)