View Single Post
  #576 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 02:59:26
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Buna, Chriselle!!
Sa stii ca ai dreptate, e altfel, e mai bine cu el, sa stiu cama sustine indeaproape, sa stiu ca e langa mine si facem totul impreuna.Imi e de mare ajutor si in casa, cand vede ca sunt obosita face el ce e de facut si ma trimite in pat

Altceva...mai nimic.Parintii sunt inca acasa, la tara de fapt, renoveaza saracii, ei tot cu munca sunt si mi se rupe sufletul de ei.Si imi pare asa rau ca uneori sunt nesimtita ca ma port urat cu ei la nervisi oboseala O sa plece in SPania la sfarsitul lui aprilie si eu am stat cu ei insumat nici 2 saptamani....

Miercuri merg sa imi iau diploma de absolvire de la facultate si termin cu ea, mi-a fost de ajuns, oricum deocamdata nu mi-a fost de niciun folos, poate doar ca am reusit sa ma angajaez aici, pe postul asta.....

Te pup!Sa ai o saptamana minunata si sa ne auzim mai des
Oi! Chiar ca nu ai reusit sa stai prea mult cu parintii tai. Poate reusesti sa iti petreci mai mult timp cu ei pana pleaca. E important sa incerci sa fii aproape de ei - crede-ma ca stiu ce iti zic. Incearca sa inveti cat mai multe lucruri de la ei si sa le ceri mereu sfaturi. Iti zic asta ca cineva care stie cum e sa nu ai o persoana cu mai multa experienta si care sa tina sincer la tine cu care sa vorbesti..
Felicitari pentru diploma. Limbi straine ai terminat tu? Cred ca te-am mai intrebat si am uitat. Facultatea poate nu te ajuta sa-ti gasesti un job bun, nu te face superior altora, insa crede-ma ca te ajuta sa gandesti altfel, sa analizezi o problema mult mai amplu si sa relationezi altfel cu oamenii. Ai sa iti dai seama de beneficiile astea o data cu trecerea timpului. Si eu credeam ca am facut facultatea degeaba dar acum realizez ca totusi m-a ajutat in modul de gandire, in a-mi selecta si verifica informatiile. Sigur, si dupa liceu eram "pregatita pentru viata", dar in facultate mi-am mai finisat anumite lucruri.
Dar tu daca ai putea munci orice, ce ti-ai dori sa faci?
__________________
De vorba cu Mr. J