View Single Post
  #5812 (permalink)  
Vechi 25 feb 2014, 08:03:21
igrama's Avatar
igrama igrama este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Reghin, Romania
Dieta: Dieta personalizata
Date: 163cm, 66kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 282
Am fost apreciat(a) de 262 ori in 178 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de mihastef Vezi mesajul
Buna igrama.
Asa ma gandeam si eu sa fac,cum ai zis tu si mai vazusem pe un site unde era postata dieta Rina ca zicea acolo,in cazul in care ti se face foame intre mese poti consuma 1 fruct respectand distanta dintre mese.
Si mie Dukanul mi se pare foarte greu si prea strict.la un moment dat ma batea gandul sa i-au Alevia Silfide complex de slabit pt a imi taia pofta de mancare,nu neaparat pt a slabi,doar sa nu ma mai apuce foamea aia crunta pe care o resimt in unele zile,asta a fost la recomandarea unei colege care mi-a zis ca la ea doar asa a functionat si a putut duce o dieta la bun sfarsit.Acum stau si ma gandesc daca sa i-au suplimentele astea s-au nu.
Oricum cu psihicul sunt la pamant cand vad ca m-am ingrasat iar si ambitia mea s-a dus naibii.Mi se pare atat de imposibil de ajuns la acele kg mult dorite,de ce nu putem sa slabim la fel de repede precum ne si ingrasam?
Este atat de frustrant!Am ajuns sa traiesc pt a manca nu sa mananc pt a trai.
Viata crudaaaa!
sa nu iei suplimentele. Trebuie sa te ambitionezi cateva zile, apoi vei vedea ca nu iti va mai fi foame ca te obisnuiesti.
Eu aveam obiceiul sa manc o nuca sau orice oleaginoase.
Chestia e sa te apuci sa schimbi ceva de azi, si nu de maine sau de luni sau din 1.
Totul depinde de tine! Noi ce putem face e sa te sustinem moral. Eu am reusit sa slabesc 14 kg, normal ca mi-as fi dorit mai mult, dar ma bucur ca am reusit atat si mai ales ca ma mentin din decembrie 2012.
Hai ca si tu poti!
Răspuns cu citat