View Single Post
  #5850 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 13:34:42
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Buna dimineata
Inghetata dietetica
Ingrediente:
-4 galbenusuri
-300 ml lapte degresat
-esenta vanilie
-200 ml smantana pt frisca
-1 lingura cacao
-5 linguri apa
-indulcitor

-500 gr crema de branza degresata
-o mana de stafide inmuiate in rom
Galbenusurile si laptele se pun pe foc mic intr-o cratita antiaderenta, pana incep sa fiarba
Se iau de pe foc, se strecoara si se adauga indulcitorul. Eu nu fierb indulcitorul, deoarece Splenda isi schimba gustul. Se lasa sa se raceasca, se adauga si smantana, si se pune in masina de inghetata pana ajunge la consistenta dorita.
Se rastoarna intr-un castron, se adauga o mana de stafide imbatate in rom, 500 de grame crema de branza degresata si inca vreo doua linguri de rom.
Se omogenizeaza totul si se pune in recipiente de plastic pentru mers la congelator
Pentru siropul de cacao, se amesteca apa si cacaoa, se fierbe pana se ingroasa putin, se adauga indulcitorul, apoi rece se pune peste inghetata
Si cu un betisor se face valuri valuri in inghetata, in asa fel incat siropul sa se amestece omogen, nu sa cada la fundul casoletei.


Eu asta o aveam,poate te intereseaza
multumesc
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]