View Single Post
  #5858 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 10:08:45
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Tipului ii mai dadusera medicii de trait doar 72 de ore! Dar.......dar.............1200 de calorii la 300 de kg nu erau prea putine?
La barbati nu e chiar catastrofal, mobilizarea grasimilor din tesutul adipos se face mult mai usor, inclusiv compensarea energetica...avantaj noi...
Problema la asta cred ca a fost sa-l ajute cumva sa elimine toate deseurile rezultate din arderea grasimilor, sa nu faca vreun blocaj...

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Nemo tu ai acolo antena satelit sa vezi posturile romanesti?......Beyyyyyyyyy............tu nu ai avut 300 de kg.............nici macar eu!!!!!!!!!!
La 300 de kg avea nevoie de energie doar sa-i bata inima si sa respire...astea deja chiar sunt cazuri de supraveghere medicala.
Sa-l cautam, sa intre si aici pe site...

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Nemo.............uneori mai du-te si prin casuta ta.........!!!!!!!!!! Am vazut ca fetele dukanite iti tot pun intrebari iar tu nu prea le raspunzi! Ce D-zeu..........au si ele de slabit cateva kg iar tu nu le ajuti!!!!!!!!!!!

Le raspund la toate, din pacate multe ma intreaba cate ceva si cand le raspund, dispar...
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]