Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #586 (permalink)  
Vechi 22 feb 2012, 23:36:43
souvenir1976's Avatar
souvenir1976 souvenir1976 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de skinny86 Vezi mesajul
Salutare fetelor! S-a nascut Sabrina! In data de 13 la ora 3:08 avand 3,660 kg si 57 de cm. Suntem tare fericiti! Joi ne-a lasat acasa, acum suntem in perioada de acomodare, mi se pare putin greu cu alaptatul, dar incet-incet ne invatam...Sabrina e cuminte, mai ales cand primeste ce vrea Pe scurt povestea nasterii: duminica am inceput cu contractii la 40 de min...erau acceptabile...seara am fost iesiti, iar pe la 9 and ne-am intors acasa aveam deja contractii din 10 in 10 min...am papat impreuna cu sotul, am facut dush si am mers la clinica...nu credeam ca o sa raman acolo, credeam ca pana dimineata ma lasa sa ma intorc acasa...m-a internat, m-a controlat si a mers acasa medicul meu ca nu era de garda, dar dupa vre-o ora mi s-a rupt apa si au inceput contractiile alea f dureroase tot la 2 min...s-a intors medicul si am intrat in sala de nasteri...ce sa va zic...au fost niste dureri fff mari, aveam impresia ca se termina lumea...medicul, o asistenta si o infirmiera au stat langa mine tot timpul si m-au ghidat...a fost f dureros, mai ales ca Sabrina a fost si maricica si a trebuit sa ma taie medicul...cand am auzit-o plangand pt prima oara si mi-a adus-o sa o vad m-am simtit cea mai fericita persoana din lume...atunci am zis ca a meritat durerea...cand i-am vazut ochisorii, fata rotunda si barba cu gropita am stiut ca am primit cel mai fumos cadou de la Dumnezeu...Suntem tare multumitori lui Dumnezeu ca a fost alaturi de noi in toate...
Bine ai venit in clubul mamicilor! Felicitari si iti doresc ca Sabrina sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa!
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat