Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #588 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 20:38:58
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Poate tu nu ai avut infectie, nu stiu ce sa spun... canesten-ul crema si ovule sunt antifungice, recomandate pentru candidoze si alte probleme. Eu nu am o ciuperca, este bacterie in toata firea si se agraveaza pe masura ce trec saptamanile. Nu mai spun ca secretia s-a modificat la textura si culoare... nu mai era cazul sa astept.
Bineinteles ca as prefera sa-mi treaca de la sine, dar cum sa conving bacteria sa capituleze din proprie initiativa?
Prospectele le citesc si eu, sunt foarte atenta ce inghit acum cand sunt insarcinata. Dar acum se aplica principiul beneficiului mai mare... daca antibioticul asta nu afecteaza bebele (pentru ca face parte din clasa penicilinelor) si infectia trece (infectie care poate sa ii raca rau bebelusului), nu vad de ce sa nu le iau.
Atunci ai grija sa urmezi tratamentul intocmai, ca sa scapi de afurisita de bacterie.

S-ar putea ca la mine sa fie o ciperca, pe care stiu si cum am reusit sa o adun (nu stau doar cu sotul in casa).

In plus eu am avut inca dinainte de a ramane insarcinata o secretie mai puternica
.

Sper ca nu te-ai supi ca ti-am spus ce fac eu.

Oricum cel mai bine este sa urmezi sfatul medicului tau de sarcina.

Pupicei!
Răspuns cu citat