View Single Post
  #5922 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 22:36:56
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Buna seara fetele.
In sfarsit am reusit sa intru si eu pe net. Ieri am fost plecati toata ziua la Bucuresti si azi am bagat vizita,dupa vizita, dupa vizita si de abia acum am ajuns acasa.

Ieri ne-am intalnit cu Simo si vreau sa va zic ca are o papusica de fetita, superba si foarte, foarte cuminte. Sper ca toate au decurs bine la nunta si ca micuta i-a lasat sa doarma azi- noapte. Abia astept sa intre pe forum, sa ne dea detalii despre cum a fost la nunta

Astazi m-am cantarit, eram tare curioasa sa vad cat mai arata cantarul...nu m-am mai cantarit de vreo 2 saptamani si am avut parte de o supriza placuta , erau doar +5 kg. Deci sunt happy ca nu am luat mult in greutate.Eu eram pregatita sufleteste pentru orice...chiar si un 78 de kg, dar nu a fost cazul.


Va pup pe toate si se pare ca incepe "Saptamana nasterilor" . Eu zic ca Bobo va naste prima, apoi Nicoles.
ce bine ca tine cu tine cantarul
astept cu nerabdare si eu sa vad care naste prima
si apoi dupa ele urmez eu
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat