View Single Post
  #5926 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 11:13:24
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Neatza,Mira la mine e dimineata inca nu demult m-am trezit si am o stare aiurea,parca am muncit toata noaptea.Tu cmf?
Off ieri am mincat tare aiurea ca n-am fost acasa am mincat dimineata un pachet de alune,o salata greceasca si niste seminte.Apoi seara am mincat in ospetie frigarui cu salata si la urma n-am putut rezista si am mincat o buc de tort si niste cioco impreuna cu toti ma gindeam ca am pus vriun kg precis.
De azi am decis sa fiu cit mai stricta si exact de luni,imi place de luni s-o incep.
Deci la Mic Dejun am mincat:6 pituste de secara(fiecare a cite 4,5 grame) unse cu unt(nu tare gras) si cu tofu plus o cafea cu 100 ml lapte adaugat.N-am mincat tare mult ca acush e masa peste vrio 2-3 ore si o sa mananc salata cu fasole.La cina cred ca vriun ou fiert cu salata si o sa alerg azi.Eu mai bine imi stabilesc de dim ce am de facut ca asa imi iese mai bine Tu cum o mai duci?n-ai mai slabit nimic?
Si eu as vrea sa mananc azi vre-o salata cu fasole.
Ce fasole papi? Si cum faci salata?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]