View Single Post
  #593 (permalink)  
Vechi 27 ian 2011, 11:24:31
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal de slabit Cl@udi - Rina's 90

Citat:
Anterior postat de cricos Vezi mesajul
Am uitat sa va spun ca ieri am primit o invitatie la nunta pentru 19 febr. si trebuie sa mergem caci e o colega de-a sotului, care a si venit la nunta noastra.
Am calculat si voi fi la amidonuri.Cum nu se poate mai rau.Sa vedem cum o sa fac.Sper sa pot manca ceva pe acolo, caci mi-e rusine sa nu mananc chiar nimic.Noroc ca nu o sa stam prea mult, caci nu pot lasa fetita mai mult de 3 ore fara mine.Devine agitata si plange daca nu ma vede dupa un timp.

Gata fug sa o culc.
Mananci garnitura de la friptura...ca altceva, nu vad ce! Am glumit...probabil ca vei face ceva abateri...sau ...mi-a venit o idee! Tu decizi daca o pui in aplicare...de fapt ideea are doua variante:
1. ziua de amidonuri o transformi in zi de proteine, asta inseamna ca vei avea doua zile de proteine la rand;
2.ziua de amidonuri o transformi in zi de carbo...deci vei avea doua zile de carbo la rand...
Iti alegi varianta 1 sau 2 in functie de ce-ti place mai mult...Eu, personal as alege varianta 2...
Asa as face in locul tau si in felul asta as scapa de frustrarea de a merge la nunta si a nu manca nimic...
In plus, am mai constatat ceva...asta e din vremurile cand ma cantaream zilnic...in ziua de amidonuri niciodata nu am slabit (de cele mai multe ori am pus sau...in cel mai bun caz, am stagnat)...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].