View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 21:11:16
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Interzis la fructe?!

Citat:
Anterior postat de mariasarataru Vezi mesajul
Am citit in mare cartea Mihaelei Bilic si personal am ramas destul de uimita. Voi sunteti de acord cu ceea ce scrie ea acolo?
De exemplu, este grav daca consumi de doua ori pe zi cate un fruct?? Acolo scrie sa il tratam ca pe un desert, deci sa il mancam rar. Sau...cerealele de tip mic dejun imbogatite cu zahar...sunt chiar asa un pacat mare daca sunt consumate in limite normale (30 g), iar peste zi nu mancam dulciuri?
Poate gresesc eu...la urma urmei nu eu sunt nutritionist...insa sunt ingrijorata pentru ca obinuiesc sa consum de doua ori pe zi fructe....asta ma impiedica sa pierd in greutate?...Voi ce credeti?
aaaa...si deci sa imi arunc azi cerealele alea?...

Cand se urmeaza o dieta,consumul de fructe cu un continut mai mare de zaharuri este limitat la 2-3 pe zi,pe perioada dietei poti consuma,citrice,mere,kiwi,capsuni,caise,prune.
Fructele se consuma intre mese,la gustari.
Fructele nu substituie una din mesele principale!!!
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat