View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 05:51:52
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Anticonceptionalele si ingrasatul/slabitul

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
In cartea pt femei,Monti,explica frumos ca numai cele din a treia generatie nu ingrasa,dar medicii continua sa prescrie cele din a doua generatie,``cu toate acestea exista date stiintifice care demonstreaza riscul excesivei secretii insulinice,chiar si la cele de a treia generatie...deci femeilor care iau antic. si sunt predispuse la hiperinsulinism si au probl de supraponderabilitate (obeze),nu fac altceva (anticonceptionalele) decat sa le agraveze disfunctiile metabolice``
Ah, ok De lucrul asta nu stiam. Mai multi doctori mi-au confirmat cele spuse de mine, am luat si eu 1 an jumate si erau destul de puternice, dar nu am avut astfel de probleme.
Ar trebui si astia sa scrie ceva pe prospect, mai ales ca daca este asa, diabeticii nu au voie sa le ia.
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat