View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 17:54:12
otiliaa's Avatar
otiliaa otiliaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Jurnal plictisitor - otiliaa

salutare fetele!pai inainte aveam un loc de munca foarte dificil(nu-i asta cauza ingrasarii mele,dar este unul din motive)iar eu trebuia sa gatesc si sa mananc doar ce hotarau altii.am reusit sa scap de locul asta de munca si m-am mutat impreuna cu prietenul meu.la inceput am focut de mancare tot ce nu reusisem sa fac la precedentul loc de munca.nostalgia de casa se simte.ajunsesem sa visez si noaptea varza cu ciolan afumat,ciorbite....iar odata ajunsa la casa mea am inceput sa-mi fac toate poftele.oricum nu mai vreau sa mai ajung la 82 de kg cat aveam cu un an in urma.meniul meu pe o zi?dimineata:o cana de lapte degresat cu putina cafea si cam 30g cereale.pana la masa de pranz care este cam pe la 13,20(atunci vine al meu de la munca)mananc un fruct.la pranz de ex.azi:o omleta din 2 oua cu dovlecei.iar la merenda am mancat vreo 5 gogosi(era de juma de an de cand nu le-am mai mancat),in loc de cina voi manca cateva prune.cat despre sport....in afara de mersul pe jos ma ocup si de casa,facut mancare,spalat pe jos,calcat si alte lucruri care mai trebuiesc facute pe langa casa.am sa revin cu meniul si in zilele urmatoare.o seara placuta la toate!
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]