View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 aug 2010, 22:54:19
anka4iulie's Avatar
anka4iulie anka4iulie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Caras-Severin, Romania
Vârsta: 27
Dieta: stil de viata sanatos+incerc cat mai mult sport
Date: 171cm, 72kg
Mesaje: 253
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce greu e...hai ca poti, Anca!

Buna din nou, fetelor, si va multumesc pentru mesaje:*
Eu in general cam atat mananc, din cauza greselilor de cand eram ceva mai micuta m-am ingrasat si e foarte greu sa dau jos
Din ardei am mancat doar o muscatura, de pofta, mie in general nu imi place. Cat despre mar, merele sunt din gradina , sunt cam cat o mandarina miiiiica si mai au si locuri unde nu sunt sanatoase, deci mai mult de 30-40 de grame nu pot sa curat din 1 mar. In general, eu mananc f multe fructe si legume, cam asta mananc toata ziua, dar ma chinui sa nu mananc intre mese, atunci mancam cele mai multe cruditati, si mai ales fructe. Cat despre renuntatul la dulciuri... asta e partea cea mai grea bunica mea face niste prajituri de te lingi pe degete, si in plus la mine in casa sunt permanent dulciuri... de exemplu azi am ,,scapat`` in turta dulce. Am mancat 3 bucatele si mi s-a facut rau cand ma gandeam ca ma urc pe cantar si iar m-am ingrasat. Cat despre paine, ai mei nu suporta painea neagra, sau macar semi. Si in general bunica-mea ma obliga sa mananc painea aia afurisita, cica nu mananc destule fibre. Sucuri nu mai beau de cand am vazut ca am luat proportii, pur si simplu ma ingrozesc cand ma gandesc ca pantalonii aia super care imi veneau ca turnati nu ii mai pot inchide... Cat despre mancarea fast-food, nu e cazul, foarte rar, cam odata la 3-4 luni, cand ajung la Timisoara la Mall mananc piept de pui de la KFC, fara cartofi, pe care ii ador pur si simplu si imi vine sa mananc tot ce au acolo, nu doar o portie mica...
Sportul... asta seara m-am uitat pe YouTube la zumba&Tae-bo. Sincer, ma incanta Tae-bo, dar e greu... Cat despre zumba, eu cam asta fac in fiecare seara de mult timp, pt ca imi place f mult sa dansez si nu pierd nici o ocazie.
O sa incerc maine sa mananc mai mult, azi am cam facut foamea... Primul lucru cand ma trezesc, ma duc sa imi cumpar o paine neagra. Dar marea mea problema este ca sambata e pomana de 6 saptamani la strabunica mea, si acolo va trebui sa mananc. Mi-e tare frica sa nu ,, dau iama`` si sa nu mai pot continua dieta ...
anka4iulie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2136 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1619 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1362 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]