View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 21:48:22
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Let's do this ! - Jurnal glucida

ma regasesc in cele spuse de tine si eu dau iama in dulciuri atunci cand imi interzic diverse. nu ma ajuta dietele, pt ca daca simt nevoia de ceva dulce trebuie sa iau, fie ca este un fruct, o ciocolata ....daca imi refuz pt mai mult timp, dupa e mai rau
asa ca am renuntat la diete, bine...in ultimul timp am fost mai mult pe drumuri si nu as mai fi putut.
foarte bine ca faci sport, ajuta pt fizic, dar si psihic eu ma simt mai bine dupa si nu imi mai vine sa bag in mine toate prostiile. Ma uit la o ciocolata care are 500 cal si ma gandesc cat trebuie sa mucesc eu pt a scoate cele 2 minute de mancat ciocolata, ca mai mult nu imi ia
gandeste pozitiv, nu te gandi nu am voie, ci am voie, dar putin. mai e o zi si maine si pot manca si maine.
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]