View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 19:55:11
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna anorexie?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Of Mira la mine a fost foarte complicat
Din anorexie am picat in bulimie (de cateva ori mi-am provocat voma dar nu mi s-a primit, asa ca am baut doar laxative), dupa, iar anorexie (am stat multe zile fara mancare, doar apa)... nici nu stiu prin cate "faze" am trecut, dar am ajuns la mal dupa multi ani (practic, de la 15 ani si pana la 21 eu m-am "rostogolit" prin viata)

Si nu ma mir cand vad fete care spun ca le este frica sa manance de teama ingrasarii, eu gandeam la fel.
Conteaza mult ce esti acum si ca acum ,,te chinui'' pentru a slabi sanatos si inorci capul in urma cand vezi o prajitura.
Cred ca toate am avut momente mai ,,nefericite'', unele mai gravele altele mai putin.

Si eu acum cativa anisori imi provocam voma Aducea mama biscuiti,napolitane,etc iar eu mancam ca sparta iar dupa mergeam la wc. Noroc ca nu se intamplau rar acele faze.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat