Subiect: Jurnal Dana P.
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 18:54:13
danapop's Avatar
danapop danapop este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Nu am mai scris in ultimele zile pentru ca am fost destul de ocupata. Sa vedem...mi-am propus mai multe mese pe zi dar cu exceptia zilei de azi, in rest nu prea am reusit sa ma tin de program. In primul rand din cauza faptului ca nu prea am fost acasa insa, mi-am propus ceva...de fiecare data cand voi mai pleca, imi voi lua mancare cu mine in poseta, un fruct,biscuiti cu cereale, orice se poate ambala si transporta. Dar altfel, mesele luate au fost asa cum trebuie, adica doar cu alimente permise. Una peste alta nu prea am reusit sa mananc un minim de 1200 de calorii pe zi, insa...din greseli invata omul asa ca pe viitor sper sa imi reglez regimul asa cum trebuie. Am inceput sa fac sport si in ultimele 4 zile am facut in fiecare seara, cam 30 min, de astazi imi propun 45. Ultima masa o iau la ora 18 iar sportul il fac pe la 20. Pana aici e oarecum ok, astept ziua de sambata sa ma cantaresc.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]