Subiect: La Multi Ani!
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 24 dec 2009, 19:13:37
mayadyz's Avatar
mayadyz mayadyz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 41
Date: 165cm, 100kg
Mesaje: 827
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: La Multi Ani!

Va multumim slabuta si vadmin pentru mesajele transmise de Sarbatori. Va multumim ca ati infiintat aceasta comunitate.
Sunt aproape 3 luni de cand am devenit dependenta de slabute, si uitandu-ma inapoi, nu-mi vine sa cred cate am invatat, cat suport moral si sprijin am gasit in slabute, cate povesti cu bucurii si tristeti am aflat de la slabute, cata putere si vointa am acumulat datorita voua.
Las in urma acest an, si impreuna cu el 10kg pierdute, o reusita de care nu credeam ca am sa o pot realiza...
Dar alaturi de voi, toate slabutele si voi moderatorii siteului - care usurati cat mai mult informarea noastra cu privire la alimentatie sanatoasa, cu ajutorul vostru pot spune ca in aceste aproape 3 luni, mi-am modelat corpul si spiritul, am invatat sa fiu mai puternica, sa lupt mai mult pentru mine, si de ce nu, la randul meu sa pot ajuta macar cu un sfat pe cei ce-mi sunt aproape.

Sa aveti un Craciun plin de credinta si sa aveti alaturi persoanele dragi. Iar pentru anul care vine, tot ce este mai bun, si multi, multi ani de slabute.ro de acum inainte.
Va multumesc din suflet pentru comunitatea slabutelor! Craciun Fericit, si La Multi Ani!
__________________
"Love is in the air.........and it makes me fly so high........."
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...apat-1523.html
mayadyz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mayadyz; 24 dec 2009 at 19:16:38.
Răspuns cu citat