View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 06 ian 2010, 21:41:50
moni boni's Avatar
moni boni moni boni este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2009
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 40
Dieta: daneza
Date: 168cm, 84.8kg
Mesaje: 1.517
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau o dieta care sa nu ma tina frustrata zi de zi

Citat:
Anterior postat de Extasssy Vezi mesajul
Sfatul meu... nu apela la trucuri de astea...
Mergi doar pe un regim sanatos...
Apa cu lamaie e chiar buna... Dar nu dimineata... Poti sa o bei in alta parte a zilei...
Eu de exemplu am avut o perioada in care in fiecare seara beam limonada ... o indulceam cu zaharina sau miere... si era racoritoare si f buna...

Si bea fffff multe lichide... Suc natural, ceai, apa...
merg merg...ma rog cel putin incerc
E foarte greu pana ma organizez,am agende cu ce mananc cu ce aflu nou legat de nutritie cu cati cm am in diverse zone si tabele in care sa se vada progresul,targetul pana la pasti cu kg si imparteala pe saptamani,cata apa beau , note sa nu uit de ceai,agenda cu sportul zilnic,cu masaje de 3 ori/saptamana cu renuntatu incet dar sigur la alimente interzise cu calculatul caloriilor si cantaritul lor zilnic.....cu premiile cu care ma voi recompensa la fiecare kg, cu citate in agenda care sa ma incurajeze....multeeee
asa ca dureaza pana imi intra in sistem niste chestii esentiale!
dar nah...se zice ca inceputu e mai greu!
moni boni, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat