View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 14 iun 2011, 07:37:20
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Turcia - Kusadasi

Eu am fost intr-un concediu in Side. 5 stele ultra all inclusive - m-am simtit foarte bine - dar totusi sincer nu e genul meu de concediu. Eu sunt o persoana activa si sa stau zilnic la plaja si la masa - si totul era atat de abundent incat nu te puteai abtine sa nu gusti din toate - am "reusit" sa pun 3 kg in 7 zile. Era foarte frumos, aveau aquapark - eu am fost in septembrie si nu era foarte cald. Intr-o singura zi am iesit din resort - am mers pana in cel mai apropiat oras - o saracie lucie in contrast cu luxul din resort.
Dar pentru o luna de miere - sa mergi, sa te relaxezi, sa te simti alintata - e super. Aveau si o gramada de animatori - cei mai multi vorbitori de germana - dar o mai rupeau putin si in engleza. Se putea face aguagym, aveau sali de fitness si un milion de piscine - de relaxare, interioara, exterioara, incalzita, jacuzzi, sala de fitness, teren de tenis, sala de ping pong, piscina cu curenti - tot ce vrei( masaje si tratamente spa - pentru cine isi permite - dar un masaj era 100 euro).
Pretul concediului pentru cine este interesat in jur de 700-750 euro plus taxa de aeroport, viza - inca vreo 100 euro - de persoana.
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 14 iun 2011 at 07:41:04.
Răspuns cu citat