View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 22 feb 2010, 13:05:07
erato's Avatar
erato erato este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2009
Locaţie: Pe malul Dunarii..., Romania
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 666
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E un chin slabitul?

Uneori chiar e un chin, pt ca de multe ori, parca ma face sa ma simt frustrata si nu ma lasa sa ma bucur de anumite momente din viata. Pana acum 2 ani ma ingrasam si slabeam cateva kg, maxim 3-4, fara nicio problema. Pana am ajuns sa am peste 10kg in plus. Abia atunci mi-am dat seama ca lupta cu kg este o lupta grea si parsiva. Si acum, cand sunt la o greutate relativ normala pt inaltimea mea, nu ma simt bine cu mine si as vrea sa mai slabesc. Dar am obosit sa-mi tot controlez alimentatia si chiar mi se pare un chin, pt ca nu mai reusesc sa dau jos acele kg ca sa ma pot simti bine in pielea mea. Chiar mi se pare un chin pt ca iesirile in oras nu mai sunt cum erau, nici serile cu sotul meu cand beam un pahar de vin/bere impreauna si luam masa, nici la petreceri nu ma mai simt confortabil pt ca inainte de a manca/bea ceva incep mustrarile de constiinta.
erato, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1833 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat