View Single Post
  #60 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 16:00:30
mirela24's Avatar
mirela24 mirela24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 171cm, 57kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

buna tuturor!sunt noua pe aici si am intrat din curiozitate sa aflu cat mai multe despre dieta pe care o tin deja de 4 zile,controversata dieta cu supa de varzaam sa va spun poveste mea:nu ma plang ca sunt grasuta,mie imi place sa ma descriu ca si ,,bine facuta,,ce i drept cateva kg in minus nu mi ar strica ,fapt pentru care am zis sa incep prima dieta din viata mea!si ....surpriza!sunt l a a4 a zi si am slabit 2,5 kg(de la 59,5 la 57).eu am dieta de la prietenul meu care este sportiv de performanta iar el o tine de fiecare data cand vine din vacanta si pune cateva kg in plus!inca 2 kg daca as mai da jos ar fi perfect iar dupa o saptamana(atat cat voi tine dieta)voi conitua sa fac aerobic pe care l am inceput acum nu mult timp(3 sapt)si am sa mananc ceva mai sanatos pentru ca sunt sigura ca dieta e buna doar de moment iar apoi daca nuai grija ..vei pune mai mult sau poate chiar la fel doar ca vei arat mai pufoasa la aceleasi kg !asa ca tineti dieta ,daca vreti si luati o ca pe un start,ca pe o detoxifiere a organismului,a colonului, pt a va mai educa poftele ca mai apoi sa va fie mai usor sa renuntati la alimentele nesanatoase!cel putin,dupa parerea mea,o dieta buna pentru mentinere este cea in care mancati ce vreti dimineata,chiar si un pic de prajeala(omleta,ou ochi)si in timpul zilei orice dar cu moderatie si asta pana la ora 6 !!va pup
mirela24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1555 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1038 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat