View Single Post
  #6028 (permalink)  
Vechi 01 iun 2010, 19:29:37
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Super,vreau si eu piele mai tare dar eu nu prea iubesc sportul,fac doar 30 min jogging dar nu ma rup de dorinta lui,fac pt sanatate mai mult eu cel mai mult slabesc prin dieta,adica alimentatie sanatoasa 100% fara nici o exceptie.Cum imi permit micile placeri de genul tort,ingehatata fie si o bucata nu mai slabes,nush ce se intampla atunci in organism dar ceva este care imi stopeaza slabirea si ultimile 2-3 luni fac tare des asa exceptii si de aia nu slabesc.Dar mi-e ciuda cind ma gindesc ca cele mai multe kg le-am slabit fara sport iar acum si sport si nu mai slabesc
La mine este invers.
Eu toate kg le-am slabit prin sport. Nici eu nu iubeam sportul. Sportul adica sa stau in casa si sa fac tae-bo,aerobic,etc. In schimb ador sa joc volei si sa inot. Si asa am slabit.

Acum chiar imi place sport. Nu trece o zi fara sa pedalez,macar 20min. M-am am si excepti cand am pedalat cu o zi inainte 120-150min si dupa fac pauza.
De cand fac pe bicicleta am pielea mai ferma.

La mine acum, cam tot asa este. Daca tin dieta k-lumea slabesc, daca nu cam greu.
De la un timp am devenit foarte pofticioasa si as manca numai dulce.
Astazi de exemplu nu am mancat deloc mancare doar dulce.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]