View Single Post
  #6030 (permalink)  
Vechi 25 iul 2016, 20:37:40
ladyamneth's Avatar
ladyamneth ladyamneth este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.033
Aprecieri acordate: 1.249
Am fost apreciat(a) de 1.882 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Am ajuns în punctul în care cred ca am nevoie mai mult de sport decât de dieta - da, mai sunt acolo câteva (nu multe) kg în plus, dar la modul în care arat acum, sportul e vital. Și hidratarea. Asa cum știți, asta e punctul meu cel mai slab...dacă aveți idei care m-ar putea ajuta, v-as fi recunoscătoare. Ma deranjează celulita în special în ultimul timp, aspectul ala de carne moale (lasata) și burta. Sunt în concediu și ma uitam la niște poze în costum de baie
eu cred ca sunt mai multe solutii dar pe termen scurt, gen electrostimulare, impachetari, creme etc
Eu vad la mine cat s-a redus celulita dar in timp, facand ceva sport, renuntand la zahar, prajeli, schimbandu-mi complet alimentatia cu cat mai multe produse vegetale, legume si fructe...
Ca sa nu mai zic ca in sfarsit simt ca imi sta carnea tzapana pe mine
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
LOREDANA99 (26 iul 2016)