View Single Post
  #6085 (permalink)  
Vechi 02 iun 2010, 17:16:51
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Este un loc unde se vinde doar produse din soia si am vazut ca este si baton fibro-bar care costa de 4 ori mai mult ca la voi mai este am vazut ca un magazin naturist doar de ceaiuri ,indulcitori si diferite chestii din plante si al treilea loc pt dietetic este in supermarket un raft unde m-am speriat ce preturi,sint acolo biscuiti diferiti si paste integrale etc. dar un pachet de biscuiti costa,sa fac un raport sa intelegi aprox.,cit 10 kg de cartofi
Pf nasol. Dupa ce ca nu sunt bani,le m-ai baga si niste preturi ...
Eu batoanele le-am luat de pe internet,le-am comandat. Dar acum cu vre-o 10cred stau in dulap. Au cam multe kcal. Pap doar cand imi este pofta sau sunt pe drum.

Toate cele naturale/dietetice sunt mult mai scumpe. Si aici la mine...
Un borcanel normal de ,dulceata costa 4-5lei iar unul dietetic 7-8lei cel mic iar cel mare 12-14lei.
Borcanelul acesta ce mi l-am luat astazi si este exact ca si finetti,doar ca este cu fructoza costa 12leiparca. Si este foarte micut. Iar ciocolata cam tot la preturi duble este. Una normala 3lei,una dietetica 8lei
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]