View Single Post
  #6113 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 14:12:16
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
ok, deci am sarit coarda 15 min, si dupa afisaj am facut 1680 de sarituri si 205 kcal consumate.
Am facut 50 abdomene si 10 min masaj la colacel cu Relax&Tone.

Imi propun sa fac saptamina asta cate 15 min de coarda, in week-end pauza si de luni cate 20 min, sa cresc cu cate 5 min/saptamina. Vedem unde ajung. Nico si eu am o febra musculara de sa nu zic peste tot....dar se merita.

Bebe doarme, asa ca ma duc sa fac niste paine cu ou ptr Sabi cand vine de la gradi.

Anca, Tavi merge in 4 labe , se catara pe tot ce e in calea lui si umbla peste tot. Nu il las la prize, DVD-ca politza de deasupra e fragila si nu vreau sa cada pe el. Mai trage masa de tastatura de la birou si mi frica sa nu cada cu ea, si adora sa bage slapi in gura. IN rest toata casa e a lui, nu are ce sa faca rau sau sa pateasca ceva. Ah, noi intre sufragerie si hol unde e baia si bucataria avem usita dinaia tip gard, si o inchid sa nu plece pe gresie unde e si mai murdar ca am tot timpul carut sau bicicleta acolo. IN rest e ok.


Super Gea pentru scadere, vezi ca isi da drumu si kg-le, coboara ele daca nu mai au ce sa le tina sus .
pupici
Super bine ai sarit coarda Mi-ati facut si mie pofta sa sar coarda. Doar ca eu nu am, dar o sa mimez miscarile Pai era si cazul sa se duca si kg, ca nu mai aveau atat loc sa se ascunda Acum sper sa fie o scadere medie de 1kg pe saptamana, daca se poate Voi vedea

Si Ana avea o pasiune nedescrisa pentru sertare (si-a prins de cateva ori degetelele dar a si invatat sa inchida sertarele imediat dupa aceea ), slapii nostri (imi da mereu jos slapii din picioare apoi ii pune la loc, si tot asa), gunoiul e sursa de distractie (ei i place foarte mult sa arunce mizeria, pampersul sau diverse la gunoi. Daca nu are, scoate din gunoi apoi il pune la loc), butoanele de la televizor, mersul in 4 labe pe sub scaune si mese, ciupitul frunselor de la flori, joaca cu pamantul florilor, cucu-bau cu pestii din acvariu, urcatul si coboratul din pat, si pot continua asa pana maine Pe masura ce cresc, au tot mai multe indeletniciri si pasiuni atipice. Trebuie doar sa stim cum sa interzicem unele activitati sau sa intoarcem joaca in favoarea noastra si a copilului Trebuie multa rabdare, imaginatie si iubire pentru copil
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat