View Single Post
  #61592 (permalink)  
Vechi 10 iul 2016, 22:03:12
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Fetelor, hai sa ne înțelegem. Eu cred ca fără foame nu se poate slabi, dar foame, nu infometare! Pai o foame cum descrieți voi eu nu am trăit decât de doua ori la if, dar în zilele acelea am renunțat pur și simplu și am mâncat! Da, aveam foame cu Rina, dar ceva suportabil, normal, firesc, sa zic pe o scara de la 1 la 10 maxim 6, și atât de obicei la 3-4 ore de la cina, mai mult de atât nu mi se pare acceptabil, sincer! Ce spuneți voi aici e monstruos! Atâția oameni pe planeta noastră suferă de lipsa hranei, le mor copiii de foame și noi ne înfometam de bunăvoie? Pai sa nu ne bata Dumnezeu?! Nu va supărați pe mine, știu ca eu care ma țin de diete la felul în care arat nu ar trebui sa am tupeul sa deschid gura, dar...nu știu, nu e ok și gata! Renunțați la rina, treceți la monignac , la hipocalorica, la orice, dar nu va pedepsiți în felul asta!!!! Câteva kg în plus nu sunt o crima, ca sa nu mai spun ca nici măcar criminalii nu sunt înfometați!
Fluturas,crede-ma,cantitativ mancai foarte mult.......cred ca am sarit de 3 kg de fructe si legume......dar degeaba,nu ma satura,am cutite in stomac,nu in creier!
__________________
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
butterfly30 (10 iul 2016), deadcountess (10 iul 2016)