View Single Post
  #61659 (permalink)  
Vechi 11 iul 2016, 10:03:15
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de danitza Vezi mesajul
'Neata, fetele!
Ei, stagnarea poate tine 1-2 ture pacv, dar poate tine si vreo 3 saptamani, o stiu pe pielea mea. Pana la urma, Rozi, tii minte ca ceva timp in urma Deina se plangea teribil ca nu slabeste, dar cand ai facut bilantul, era foarte bine. Pana la urma, sa zicem ca nu slabesti cu Rina. Ok, admitem si asta, desi sunt convinsa ca nu se va intampla asta. Macar iti refaci in 3 luni cat de cat nivelul de vitamine in organism, dupa atatea fructe si legume. Ptc, sa fim seriosi, sigur esti in mare deficit. Cel mai mare, enorm, avantaj al Rinei sunt fructele dimineata. Noi nu ne dam seama, dar glucoza aceea din fructe e cea mai minunata hrana pentru creier. Da si tu voie creierului tau, care coordoneaza tot organismul, sa se simta bine 3 luni. Nu vei avea decat de castigat, chiar daca prin absurd nu slabesti deloc.

In alta ordine de idei, in dimineata asta nu sunt deloc ok. Nu pot sta in picioare. Inca din adolescenta am 1-2 zile de astea pe an. Habar n-am ce e, dar se invarte totul cu mine. Cat stau in pat, e bine, dar cand ma ridic nu mai am nicio stabilitate. Mor de ciuda ca nu pot ajunge la inot, imi pusesem mari nadejdi ca mai scap acolo de niste sute de grame. Dar nu risc. Noroc ca azi n-am decat o mica intalnire dupa amiaza.
Oricum, in mod deliberat am incalcat dieta. In dormitor nu aveam decat un baton muesli la indemana si l-am mancat indata ce am simtit vertijul asta. Mereu am dat vine pe glicemie, dar Domnul stie de unde-mi vine asta de fapt. Nu-mi pare rau ca l-am mancat, dar vad ca nu prea a rezolvat nimic. O abatere de dimineata... Asta nu am mai facut pana acum. Sa speram ca n-o sa se intample nimic rau, chiar daca azi am carbo. Dom'le, ma ingrozeste ziua asta din cauza ca mereu, mereu cresc. Na, si mai mananc si batoane de dimineata...
Va pup, fetele. Spor la baut apa!
Daca ''Domnul stie de ce ai starea asta'',sa inteleg ca doctorii nu stiu??????Mi-e si greu sa va zic ceva de doctori si analize,in conditiile in care eu nu merg la doctor nici moarta!
Nu conteaza ca ai avut abatere.........mai mananca niste ciocolata,poate iti revii! Important e sa te simti bine!
Despre mine......despre dieta..........despre slabire.........D-zeu cu mila!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
danitza (11 iul 2016)