View Single Post
  #6178 (permalink)  
Vechi 08 feb 2012, 15:31:16
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gata cu gatitul.As mai avea sa pun pestele pe gratar, dar ala se face repede. Am facut pentru acasa supa de pui cu olecuta de fidea, orez cu ciuperci(am vrut sa fac doar ciuperci dar aveam prea putine), iar pentru pachet am facut briose cu mazare si morcovi la care o sa adaug pestele la gratar si mai am un pic de mancarica de linte. O sa ma pun sa fac meniul de acum, sa vedem cam cate calorii am:d

La pranz am mancat o supa fierbinte si am mancat si un pic de orez cu ciuperci
Am spalat un morman de vase, la baie, pentru ca la bucatarie robinetul e inghetat, iar acum am boilerul gol si trebuie sa astept gramada pana cand se incalzeste apa iar pentru dus.Pe la 4 jum trec pe stepper. Nu pot sa ma tin de Slim in 6 momentna pentru ca in camera nu am loc si in alte camere e moarte de frig, asa ca fac stepper, bicicleta- ca tot intra in camera, iar cand s-o incalzi trec la programe mai complexe:d
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]