View Single Post
  #6191 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 00:18:43
andral's Avatar
andral andral este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Bournemouth, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica+sport
Date: 167cm, 84.5kg
Mesaje: 843
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (V)

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul
Mananci ciocolata pe gustul celor mici. E foarte buna. Dar cat de des mananci? Vad ca te tii bine?
pai stii cum am descoperit ce buna e kinder aia batonas...baietelul meu avea intre un an si jumatate si doi si mama si sorma mea i.au trimis cutii si cutiute de kinder si alte bomboane de cioco ,si cum nu aveam ce face cu ele,am impartit pe la nepoti dar tineam si pt al meu ca deh...daca io fi pofta cand ii vede pe ceilalti mancand si tot asa cand venea pofta ,dadeam iama in ele....acum insa m.am cumintit,le poftesc ,imi plac si nu cred deloc ca.s rele daca mananci cate putin ,dar mai bine nu le tin in casa sa fiu sigura ca in loc de 2 patratele mananc toata ciocolata....in seara asta mi.am facut o cacao,cu putin lapte sa imi treaca poftele...
__________________
DOAR DACA VREI CU ADEVARAT,POTI!
andral, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2342 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1825 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1438 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]