View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 21 ian 2010, 23:58:34
huskygirl19's Avatar
huskygirl19 huskygirl19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Unhappy Re: Cum sa slabesc 10 kg?

Am intrat si eu pe acest forum...sper sa imi fie cu noroc .De cand ma stiu ma chinui sa slabesc. Am fost un copil obez...iar acum la 25 de ani si 1.69 inaltime oscilez intre 75 si 65. Am reusit pana acum sa slabesc cate 10 kg, cu mare efort...cu sport si masaj...si dieta. In principal dieta. Am tinut diete date de nutritionisti, am tinut diete hipocaloricce, am tinut diete precum cea a Astronaultului sau Montignac , cea din urma fiind preferata mea. Dar fac ce fac...si urmeaza o perioada critica in care nu mai pot tine regimul strict...incep sa ma abat...si usor se pun la loc kilogramele, pe nesimtite. Dupa dieta Montignac...dupa ce am citit cartea si am asimilat-o, am inteles ca nu conteaza cantitatea a ceea ce mananci, ci calitatea. Am inteles ca degeaba numeri caloriile, daca nu numeri carbohidratii. Acum am ajuns sa tin cont si de calorii si de carbohidrati, si nu mai am niciun rezultat. Asa patesc mereu. De fiecare data cand iau in greutate si tin a 2a oara un regim, nu mai da rezultate. Sunt foarte suparata si dezamagita. Am impresia ca niciodata nu o sa ajung sa nu ma mai gandesc ce manac. As vrea sa incerc o dieta noua, poate imi mobilizeaza metabolismul asta lenes...Cine stie o dieta care a dat rezultate?
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]