View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 16:49:21
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Slabute sucevence, reuniti-va!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Felicitari, e o mare realizare sa iti mentii greutatea ideala toata viata. Eu... de-abia am 17 ani..si deja is cat o casa Bine macar ca m-am trezit acum
Generatia tanara de azi are si handicapul tentatiilor - nu poti da vina pe ei ca cedeaza fastfoodurilor , abundentei de dulciuri. Pe vremea mea cand prindeai ceva dulce era ... sarbatoare. Si eu am doi baieti de 15 si 17 ani si amandoi cam au probleme cu greutatea.
Dar.. e bine ca ai inteles ca ceva e gresit si e bine sa inveti sa mananci corect, sanatos sa nu cazi in patima curelor de slabit ilogice si fara finalitate (doar cu efect yoyo si defectare completa a metabolismului).
Sport, mancare sanatoasa si rabdare.
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat