View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 20 dec 2011, 17:01:45
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Ce pregatim dietetic de Revelion si Craciun

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Gasca cu varza calita... interesant De unde ti-ai facut comanda?
Eu nu am mancat demult gasca, nici nu mai stiu ce gust are.

Si de mamaliga mi-e pofta, am malai de la tara.

Eu zic ca este un meniu foarte bun Si noi anul acesta suntem doar 2, toata lumea pleaca pe la alte 'case'... Macar de Revelion vom fi mai multi.
am fost la o ferma bio cu o familie de nemti... si si-au comandat ei 2 gaste si-am zis wtf de ce nu? asa ca anul asta incerc gasca... nici eu nu mai stiu ce gust are.. imi amintesc ca are carnea putin cam tare dar nu-i bai!
malaiul/porumbul daca il ai de la tara, chiar daca e interzis in diete, daca nu e grisat nu are IG asa mare (cred) si e ok... cel putin ocazional.. eu n-am mai mancat mamaliga de juma de an cred

pentru revelion sunt in pana de idei... dar as vrea tot asa ceva dietetic.. cat de cat. si pentru ca si noi suntem mai multi atunci (desi barbatu-miu e de garda ) cred ca fac tortul ala de cioco a lui monti (linkul l-ai pus tu mai sus).. si salata de boeuf... singura salata cu maioneza (+ mustar) pe care am s-o fac!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 20 dec 2011 at 17:04:52.
Răspuns cu citat