View Single Post
  #621 (permalink)  
Vechi 04 dec 2010, 12:27:17
peku's Avatar
peku peku este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 dec 2010
Locaţie: PiatraNeamt, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Scarsdale, Dukan
Date: 158cm, 109kg
Mesaje: 383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Bun gasit,
Ma numesc Mihaela, am (inca ) 32 de ani si...aspir la titlul de slabuta. Viata mi-a demonstrat ca nu slabesc cu dulciuri si alte...asemenea, asa ca m-am hotarat (sper ca definitiv) sa ating greutatea optima pentru inaltimea mea...pitica. Am destule kilograme, dar multumesc lui Dumnezeu, nu am probleme mari de sanatate, desi sunt asa de cand ma stiu. Totusi, sunt constienta ca aceasta stare (relativa) de sanatate nu va mai fi pentru multa vreme, tinand cont de anii pe care i-am acumulat si in care am carat muuuult prea multe kilograme in spinare. De-a lungul timpului am avut oscilatii de greutate, mai mici sau mai mari. In urma cu 2 ani am reusit sa ating geutatea de 83kg (de la 113), iar in urma cu vreo 8 ani, 75 de kilograme (de la 98). Cu dieta si sport, evident. In rest, am tinut diverse alte diete, cu care am slabit 1-2...10kg. Acum am atins greutatea de 120 kg, pe care as fi putut sa o depasesc cu mare usurinta cu putina ,,stradane". Dar, m-am hotarat...gata! Am inceput in urma cu 2 luni o dieta care mie mi se pare foarte buna, usor de tinut, care a dat roade. Scarsdale se numeste. Rezultatele se pot vedea pe sticker-ul meu. Ma mai abat uneori, cam de 2 ori pe luna, imi aleg o zi in care sa mananc ceva bun, ce am eu pofta. Dar atat. Fac fitness de 2 ori pe saptamana si merg zilnic 10km. Sper ca aceasta va fi reteta suucesului meu, in lupta c kilogramele. Poate prind curaj si deschid un jurnal, va dau de veste cand se a intampla sta. Sper ca nu v-am plictisit, va doresc spor la slabit si...sa fiti sanatoase!