View Single Post
  #622 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 10:37:15
Gogochic's Avatar
Gogochic Gogochic este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2010
Locaţie: xy, Olanda
Dieta: Dukan
Date: 162cm, 70.1kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Episodul 2:Inca 15 kilograme(19 iulie-19 decembrie)

Fetelor...Zilele astea tot auzeam ca a murit nenea Monti al nostru...si cum nu am avut timp sa caut pe net..,am lasat-o asa...,in speranta ca e doar o barfa...Pai nu e..Azi am cautat pe net si chiar a murit Michel Montignac, la varsta de 66 de ani..., cica dupa o boala destul de lunga...Nu stiu -ca nu am gasit- ce avea mai precis...
E foarte trist...66 de ani mi se pare foarte tanar..., mai ales omul traia/ manca foarte sanatos...(cica)
Al meu radea de mine ca eu mereu sunt cu dieta Montignac...si ca nah...Se prostea, bineinteles...Deci nici alimentatia sanatoasa nu e cheia unei vieti lungi? ..Bineinteles, dieta nu promite viata fara de moarte, dar mi se pare f ironic ca tocmai inventatorul acestei diete sa moara atat de tanar.
__________________
Fac pasi mici, dar niciodata inapoi!
Gogochic, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2047 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1530 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1014 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]