View Single Post
  #6235 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 18:30:37
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Si ideea e ca m-am si saturat sa imi plang de mila si sa ma invart in cercul asta: nu fac sport ca e frig si nu am cum sa fac dus pentru ca nu am apa, mananc mult si aiurea pentru ca fara sport nu simt ca sunt la dieta, nu slabesc pentru ca mananc porcarii iar si din cauza oboselii, mi se urca glicemia iar si simt nevoia de dulce si simt ca o iau rzna!
Ma tot gandesc sa plec si de aici.Sa incerc sa iau o pauza....Ma simt mizerabi, fetelor...mizerabil...Casa mea e devastata, cade si lavabila de pe tavan si balconul e alb din cauza asta, robinetele sunt impinse in afara de gheata, cum sa imi pastrez calmul?Ma ia dracii!!Si nu mai pot suporta, imi vine sa mananc, mananc si nu am chef sa ma mai gandesc ca ma ingras, ca trebuie sa mananc in limita caloriilor, imi vine sa spun ca nu imi pasa daca sunt cat o pircea, daca ma fac iar cat casa....Dar nu imi pasa acum prea mult, maine o sa ma simt mai ca dracu decat azi.....Si-asa ma simt obsedata de tot si ma simt vinovata cum mananc ceva interzis.....Imi trec niste idei prin cap, contradictorii, nu stiu cum sa ma inteleg, nu stiu cum sa fac sa ma stabilesc emotional, sa imi revin complet.Nu sa tin o zi de regim, apoi a doua zi sa mananc cat 3 persoane, azi sa fac sport, o saptamana sa nu mai fac deloc.....Nu vreau sa imi mai pese de nimic!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]