View Single Post
  #625 (permalink)  
Vechi 27 apr 2011, 21:56:13
Bubulina Paula's Avatar
Bubulina Paula Bubulina Paula este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 30
Date: 171cm, 67kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Trebuie sa impartasesc bucuria asta cu cineva ... Nici familia, nici prietenii nu ma pot intelege asa cum ma intelegeti voi.. Pentru ca ei nu au trecut si nu trec prin astfel de schimbari, asa cum trecem noi toate ...

Astazi a fost o zi super pentru mine ... Sa va povestesc:



Trec prin schimbari RADICALE.... Sunt mult mai apreciata si mult mai observata fata de cum eram inainte ...
Astazi m-a oprit diriga prin liceu si m-a intrebat cum am slabit (dar imi mai spusese ca se vede si cu alte ocazii).. M-am simtit super, va imaginati.
Si inca ceva, iubitul prietenei mele (care m-a cunoscut cand aveam 60 de kg, adica de curand) a vazut o poza de cand aveam 84 si a zis ca nu seman deloc cu tipa din poza . M-am simtit super


Ma simt foarte bine cand aud laude la adresa mea, dar urasc lumea asta! De ce trebuie un om sa fie neaparat SLAB ca sa fie APRECIAT!???
Inteligenta, sentimentele, intelegerea si asa mai departe se masoara in numarul de kilograme?
Te poti baza mai degraba pe un om slab decat pe unul gras? Conteaza asta?

Urasc lumea in care traim... Sunt niste dobitoci care judeca numai dupa aparente. Judeca fara sa gandeasca daca omul ala va avea de suferit, daca e de treaba si lista poate continua...

Offff! Asa ma enervez .. Dar imi dau seama ca nu am ce face. Pur si simplu asta e lumea in care noi traim...
In primul rand..felicitari din nou. E f bine si ca ceilalti te lauda..pentru reusita ta. nu te lasa coplesita de barfe...si vb rele..cum spui si tu..capu sus!
Bubulina Paula, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]