View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 24 sep 2010, 20:31:21
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana

Citat:
Anterior postat de Diviana Vezi mesajul
super am incercat si eu 2 zile de alergat...bine, 2 minute alergam, 3 mergeam alert. iti imaginezi ca dupa atata sedentarism nu eram in stare de mai mult. si in total am stat 30 min in fiecare seara...
tu cum faci? cred ca esti mult mai antrenata decat mine
mai..dupa doua sapt de stat pe bara...chiar se cunoaste ca nu am mai facut miscare, dar incet, incet imi revin. De la mine si pana in parc sunt aprox 2.5 km si asta imi e incalzirea, un mers mai alert. Apoi cand ajung la destinatie alerg pana la jumatate (abia ieri am reusit asta, zilele trecute ma opream mai 'nainte ), adica aprox 2 km Asta daca am masurat bine azi, am o pb cand intra in stand by. De ex azi mi-a aratat prima data ca rutele mele au aprox 4 km, iar a doua oara 6.5 km....am luat si eu in calcul distanta mai mica. E parcul mare, dar parca nici de 6 km nu mi se pare. O sa mai masor si zilele astea. Momentan rezist doar o tura, dupa care o iau incet incet spre casa.
De saptaman urmatoare vreau sa imi fac un program. Cev ade genu: o zi sala, alta parc, apoi forta si tot asa....
De cat tp ai inceput sa faci miscare? Nu-i asa ca e muult mai bine?! Parca te simti si mai sanatos
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]