View Single Post
  #630 (permalink)  
Vechi 27 apr 2011, 22:38:54
Monica17's Avatar
Monica17 Monica17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
hey Mony
din pacate lumea e superficiala
si eu am trecut de multe ori prin chestia asta,pt ca nu eram frumoasa,slaba si nu aratam super am fost ignorata de diversi oameni(care nici macar nu merita),insa oamenii adevarati din viata mea,persoane de calitate m'au cunoscut grasa si uratica si m'au iubit si apreciat pt ceea ce eram nu pt cum aratam,pt caliatile mele,pt nebuniile mele
sa stii ca eu in generala am avut o prietena mai grasuta(avea pe la 80kg) dar era papusa la fatza(nu exagerez,era superba) si inteligenta(avea numa 9 si 10),iau noi prietenii am iubit'o pt ce era,nu pt cum arata,nu am judecat'o dupa cat manca sau dupa cum arata
eu zic ca un om normal,cu judecata limpede nu se imprieteneste cu oamenii dupa fizic,dar din pacate lumea asta e superficiala,iar ambalaju conteaza mai mult ca si constinutul
insa nu'i lua in seama
fii mandra de tine si realizarile tale,fii mandra ca esti slabuta,inteligenta si frumoasa
Ai perfecta dreptate.. Oamenii care erau langa mine cand eram grasa, sunt si acum. Nu s-a schimbat nimic. Dar cand vine vorba de ceilalti .. hmm..
Dar eu asa am fost mereu, mi-am format un cerc al meu cu oameni cu minte, nu cu tarate in cap.
Te pup
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."