View Single Post
  #631 (permalink)  
Vechi 27 apr 2011, 22:54:10
Monica17's Avatar
Monica17 Monica17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Draga mea,

Sa stii ca daca nutresti sentimente negative fatza de lume, tie iti faci rau! Tu trebuie sa te simti bine, oricum ar fi lumea...si vei vedea ca in momentul cand tu te vei schimba si vei fi mereu pozitiva si lumea se va schimba in ochii tai! Vei atrage numai lume pozitiva, si nici nu vei mai stii ca poate mai exista si oameni rautaciosi! Asta e verificat pe pielea mea!

Apoi, sa stii ca principiile celorlalti, nu sunt la fel cu ale noastre! Dar daca noi avem principii solide si nu ne luam dupa infatisarea omului ci dupa sufletul , faptele si actiunile acestuia...atunci avem numai de castigat! Deci, lumea are fel si fel de principii determinate de fel si fel de situatii din viatza lor si nu suntem nimeni sa judecat! In schimb ne putem schimba pe noi, si putem incepe sa nu mai judecam...chiar daca suntem judecati sau priviti dintr-un anumit punct de vedere!

Nu fii necajita niciodata, ci fii fericita mereu si orice s-ar intampla! Si vei vedea ca vei atrage oameni la fel ca tine!

Sa ai o sear minunata si ms de vizita!
Mereu am facut asa.. i-am ignorat cat am putut.. Dar uneori ma mai gandesc si eu la oamenii astia, sunt atat de plini de ura, de invidie... numai cuvinte urate ar arunca in stanga si in dreapta doar ca sa se simta ei bine .
Dar nu-i nimic.. O sa ii ignor si de acum incolo ....
Dar ce-i drept, uneori nu ma pot abtine si cu zambetul pe buze le mai iau cheful unora.. Acum am curajul sa le raspund si sa ii fac sa isi inghita cuvintele. Nu mai au ce sa spuna.. Si prefera sa sau sa barfeasca pe la spate.
Inainte nu aveam curaj.. spuneam doua vorbe si incepeam sa plang... Daca erma jignita plangeam si asta ii amuza teribil (aici ma refer la anumitit colegi).. acum s-a schimbat totul ....

Iti multumesc pentru cuvintele frumoase!
Chiar o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa mai bag in seama astfel de oameni.
Pupici
O seara minunata iti doresc si eu tie!
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."