View Single Post
  #6336 (permalink)  
Vechi 02 iun 2016, 21:19:47
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de danitza Vezi mesajul
Buna seara, fetelor!
Am fost prinsa cam toata ziua si nu am reusit sa trec prin casuta Rina. Multumesc mult pentru sustinere.
Dieta a mers foarte bine. Mi-am amintit ca trebuie sa consum 1 lingura de ulei sau smantana pe zi si in seara asta am facut un dressing pentru peste dintr-o lingurita plina de smantana, zeama de la un sfert de lamaie si marar. A mers excelent. Am numarat caloriile si am consumat cam 1200. Imi propusesem 1500, dar nu stiu cum de nu am reusit. Nu vreau sa merg mult sub metabolimul bazal (care la mine e acum 1768kcal), pentru ca dupa o vreme nu mai scad kilogramele si te ingrasi din orice neatentie.
Un somn linistit si odihnitor! La Iasi ploua molcom si gandul te duce la Eminescu.

Indiferent de zi trebuie o lingura de ulei?
MIe ploaia asta imi aminteste de Bacovia! E atat de cenusiu afara!!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
butterfly30 (02 iun 2016), danitza (02 iun 2016)