View Single Post
  #637 (permalink)  
Vechi 28 apr 2011, 11:06:06
Monica17's Avatar
Monica17 Monica17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Salve sisule!!!
Hai sa iti spun ceva...oamenii care abia akm incep sa te "vada"sincer nu merita nik din partea ta....decat un zambet din ala smecher...gen eu slaba am putut ajunge...voi mai destepti sau mai buni nu veti deveni in veci....eu una asa gandesc...nu as incerca in veci sa ma imprietenesc cu oamenii care in trecut ma jigneau...sau pur si simplu ma ignorau pt k eram grasa...OM nu te fac niste kg in plus sau in minus...asa k ochii mari deschisi si ai grija la ce persoane iti alegi prin preajma...e drept k traim intr-o lume in care aparentele conteaza...dar in lumea asta de rahat eu aleg sa imi creez lumea mea...unde oameni ma respecta si apreciaza pt ceea ce sunt inside and outside...cei care se lasa vrajiti doar de aspectul fizic prefer sa ii las in afara lumii mele...pt k nu mi-ar aduce nik bunO zi frumoasa sisule
Ehee sisule, exact asa gandesc si eu . Asa gandeam si inainte "Eu pot sa slabesc, dar voi tot prosti ramaneti.."
Deci nu stau eu prea mult la discutii. Acum doar ii mai ironizez cand ii vad ca se cred prea "dastepti" si cam atat. Ptietenii mei sunt aceeasi ca si inainte, desi unii s-au pierdut pe drum.. Aceia erau chiar cei in care nu aveam mare incredere.. si bine am facut .
Ideea e ca la 17 ani nu prea se pune problema de prieteni adevarati, dar nici la 20, nici la 30 oamenii nu se schimba. Aia care sunt "nimicuri" de mici asa raman ... Deci.. toti trebuie sa avem grija.
Nu zic ca eu ma izolez sau ceva, dar pur si simplu nu pun pret pe oricine. Vorbesc cu toata lumea, dar nu cred in toti... Si celui care ii spun "prieten" chiar imi e prieten. Si sunt putini aceia care au demonstrat ca nu ma judeca doar dupa corp..


Oricum, acum am altele pe cap.. si nu stau eu sa-mi bat capul cu diversi indivizi .. Sa-si vada de ale lor ca eu imi vad de ale mele.
Trebuie sa fug la scoala!

Pup o surioara frumoasa!
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."