Subiect: Jurnalul Anne10
View Single Post
  #64 (permalink)  
Vechi 07 mai 2013, 01:49:35
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Planul pentru ziua de maine (marti-7.05.2013)
1. Sa ma cantaresc si sa ma masor (sa trec noile rezultate in tabel)
2. Sa fac 12 minute de stretching si 20 de minute de aerobic (mai pentru incepatori,nu ceva greu, sa vad ce filmulete gasesc pe net)
3. Daca imi permite vremea sa ies si la plimbare (la joaca) cu fata (minim 1 ora sa stam pe afara, sper sa nu ploua)
4. Pentru mese asa este meniul de maine (o sa cantaresc si alimentele ca sa le trec corect):
Inainte de mic dejun o sa papa fructe- mar/portocala
Mic dejun- orez basmatic (Pun la fiert apa impreuna cu 3 curmale uscate, las sa fiarba 5 minute dupa ce a inceput sa clocoteasca, strecor si in aceasi apa pun orezul la fiert, dupa ce e gata, pun si curmalele pasate in el, nu mai e nevoie sa indulcesc cu altceva)
Gustarea 1: O bucata mica de pasca/ o felie subtire de cozonac (doar una din ele)
Pranz: o bucata de carne de porc slaba (a mai ramas de la cuptor), cu mazare fiarta simpla si o salata (castravete proaspat, salata verde)
Gustare 2: Mozzarella cu rosii
Cina: o supa de legume (morcov, dovlecel, ceapa, ardei gras)
Gustarea 3: un pahar de lapte caldut sau chiar nimic
Apa- sa ma incadres in necesarul meu zilnic.
Maine seara, inainte sa scriu planul pentru miercuri, o sa scriu concluzile pentru marti (ziua in curs): daca am manacat ceva in plus (dulce mai ales), daca fac mai putina miscare (pasul 2) le trec cu rosu ca sa iasa in evidenta greselile si abaterile; daca renunt si la pasca/cozonac si pap fructe in locul (e foarte bine), daca fac mai multa miscare decat mi-am propus le trec cu verde ca sa iasa in evidenta "faptele" bune.
Gata jurnalule, acum ma bag la somn (ca oricum e foarte tarziu)!
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]