View Single Post
  #642 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 23:03:10
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Asta cu legumele asa e. Numai ca m-am cam saturat de ele As baga niste paste. De la tagliatelle si nudles am ajuns unde am ajuns deci nu ma pot intoarce la ele.
Da poate imi fac intr-o zi asa de pofta.
O sa ma mai uit si pe retete, poate imi face ceva cu ochiul.
Draga de tine ce constiincioasa esti cu semnaturile, imi place ca esti ambitioasa - ma inspiri.
Eu inca nu m-am saturat de ele, sunt ajutorul meu cand trebuie sa pregatesc pachet pentru serviciu.Asta iau mereu la mine, daca nu am in casa, apelez la mancare gatita, solidaPrefer asa, decat sa comand de aici de la restaurant cine stie ce mancaruri grase si fainoase

Constiincioasa, m-am fixat asa pe semnaturi,desi zilele astea nu am mai "produs"nimic.Tocmai vorbeam cu o slabuta din Craiova cu care ma voi intalni weekend-ul viitor pentru a face o iesire in parcuri.Pentru ce crezi?Pentru a strange cat mai multe semnaturi.Desi azi am avut o zi oribila, am cam calcat in strachini cu mancarea, vreau sa promovez cat alimentatia corecta si sanatoasa pentru ca face, intr-adevar ,minuni.Initial mancam sanatos doar pentru a slabi, nu ma gandeam neaparat la sanatate, vroiam sa slabesc si am descoperit ca doar manancand sanatos si cumpatat pot face asta.Dar apoi, am deschis ochii si mi-am dat seama ca de fapt toti avem nevoie d eo alimentatie sanatoasa.Chiar azi am urmarit un reportaj la televizor, vis-a-vis de copii cu obezitate morbida si despre parintii lor care ii indoapa cu fel si fel de porcarii.Mi se pare revolatator ca un copilas de 10 ani sa aiba deja 90 de kilograme, sa fie umflat cu pompa, practic si sa creasca asa, crezand ca e bine.....E prea de tot...Un alt copilas de 3 ani aproape de 50 de kg.E prea mult, e trist...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]