View Single Post
  #647 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 09:54:29
nicoles23's Avatar
nicoles23 nicoles23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
se depune dosaru dupa a 42 zi de viata a copilului, dar indemnizatia v a incepe sa curga , dupa ce primul copil implineste 2 ani..pana atunci cea de a doua e suspendata..se va primii cei 200 ron alocatia..
dupa ce face rpimu copil 2 ani, incepe sa curga si sa produca efecte cea de a doua..
deci teroretic nu stam fara bani
adika depinde cate luni is pana la cei 2 ani..dar daca sunt minim 3 se solutioneaza dosaru si se primeste decizia pt urmatorii 2 ani de indenizatie...

wow, mersi de raspuns, asta chiar e veste buna . Noi am inceput sa punem lunar deoparte ca sa nu ne prinda far bani vre-o perioada ca de....avem rate si 2 copii.

fetele sut ingrijorata putin, aseara am avut pe slip o pata mica maro . Cand merg la toaleta cate-odata mai apare asa o dunga subtire maro,cand ma sterg dar totusi...sunt ingrijorata. Azi merg la doctor dupa ce vine sotul acasa, ca nu am cu cine lasa pe bebe. Sper sa fie totul ok, ca nu imi inchipui sa pierd pe bebe .

a-ti mai pait vre-una asa ceva. Am citi pe net aseara si era destul de intilnit, altele cu sangerari tot au dus sarcina la capat dar mi frica.
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat