View Single Post
  #6528 (permalink)  
Vechi 15 dec 2011, 16:44:39
Diviana's Avatar
Diviana Diviana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: fara paine, cartofi, fainoase, dulciuri
Date: 160cm, 58.2kg
Mesaje: 804
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Bina ai venit, Diviana!
Eu sunt convinsa ca o sa reusesti sa dai kg jos, dar in primul rand trebuie sa iti rezolvi problema bulimiei. Te-ai gandit sa mergi la un psiholog?
Primul pas a fost facut, ai constientizat problema, trebuie sa si constientizezi ca fara ajutor te poti imbolnavi grav.
Apoi eu iti sugerez sa faci sport mai mult si mai intens. Te vei simti super, iti vei stimula metabolismul sa arda mai multe grasimi, vei putea manca din cand in cand si prostioare fara sa te ingrasi.
Nu te sfatuiesc sa tii o dieta prea stricta inainte de Sarbatori, incearca sa te organizezi mai bine cu mesele, sa nu mananci seara tarziu, sa renunti la cola (la inceput redu din ea si inlocuieste-o cu varianta zero sau light).

Mult succes!
Multumesc mult pentru incurajari!
Azi am mancat legume asortate inabusite (fara ulei, doar cu piper si curry pe ele) si un copanel de pui tot facut innabusit si cu condimente peste el.
Nu vreau sa ma arunc in nimic strict pentru ca niciodata nu am putut respecta meniurile prestabilite. In schimb, vreau sa micsorez consumul de cola, sa elimin paine si fainoasele, dulciurile pe cat se poate si CEL MAI MULT sa nu mai mananc noaptea.

M_am apucat aseara de start walking a mile, 15min- pentru mine e un inceput important. o sa fac in fiecare zi si pe parcurs sper sa maresc timpul.

@marinuta, felicitari, ai slabit mult!
__________________
forever young...
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tare-6291.html