View Single Post
  #66085 (permalink)  
Vechi 14 oct 2016, 10:28:41
mikhdc's Avatar
mikhdc mikhdc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Date: 164cm, 98.95kg
Mesaje: 201
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 320 ori in 172 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de farimportantza Vezi mesajul


Eu chiar nu îmi amintesc cand am avut 52kg... si chiar daca mi-as dori enorm un 55 nu cred ca voi reuși, si cu atât mai putin sa ma si mentin.



Rina chiar dacă nu pare este o dietă cu destul de putine calorii, am calculat din curiozitate si mai mult de 1300-1400Kcal nu vad cum as putea mânca(poate doar la ziua de carbo). Iar pe deasupra mai este si o dietă disociata, este așa un fel de 2 in 1. Eu am slabit 4.3kg in 17zile(de la 72.5 la 68.2) iar de strict am tinut-o in proportie de 80-90% si anume:
- am fost la o nuntă intr-o zi de proteine..așa ca am mancat jumatate din aperitiv, peștele, 1sarmaluta(microscopica dar tot sarma era), ceva friptura simplă si feliuta de tort(era genul de tort care pe mine ma unge pe suflet);
- am fost intr-o zi la cules de porumb așa ca am mancat "pe camp"(salata de vinete, ardei, branza, sunculita,paine) iar seara mămăligă cu smantana branza si carne de porc prăjită(foarte dietetic!!!!);
- in schimb am fost invitat la ziua unui coleg la locul de muncă si am luat doar o feliuta de rulada ca sa nu refuz, dar nimic altceva;
- imi beau cafeau simplă 5zile/saptamana dar in weekend pun lapte in ea;
- am o gustare între pranz si cină( dar pranzul il iau la 11:30-12 iar cina la 19);
In rest încerc cât mai mult sa respect principiile dietei, dar fără sa cad in extrem.
Cam asta este experientă mea(destul de limitată) cu Rina, dar cred ca te pot ajuta cu mai multe sfaturi fetele care au mai multa experientă.
Multumesc pentru raspuns! Cu senzatia de foame cum stai, de cand cu Rina? Sunt fete care se plang de foame continuu, altele care nu au deloc problema asta.
Acest membru apreciaza mesajul lui mikhdc:
rozica1965 (14 oct 2016)