View Single Post
  #6713 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 21:53:31
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Fetelor, astazi am comis-o....S-a vazut ca azinoapte am fost de serviciu....In prima parte a zilei am mancat cum si ce trebuie.In a doua parte a fost prapad.Am mancat kubetti, eugenie si napolitane O sa scot cel de-al doilea ticker, nu e drept sa las sa treaca zilele ca si cand as fi fost cuminte, cand eu azi am fost o purcica.....Iubi nu a vrut sa ma lase, dar am insistat ca un copil pana cand s-a dus si a cumparat...Nici nu mai fac meniu pentru azi...
Incerc sa fiu cuminte maine.O sa fac o mancarica de linte, trec pe la piata, as vrea sa iau niste salata verde.Si o sa fac si sport maine.SPORT,DA!Ca de obicei ma simt umflata si ma vad mai grasa cand ma uit in oglinda.SI uite asa s-a dus visul meu de a ajunge la 69 pana in vara, daca nu si la mai putin.Daca m-as fi pus pe treaba si eram cuminte de la inceputul lui februarie, reuseam.Dar daca eu nu sunt in stare sa ma mentin pe drumul corect....

In rest..ce am mai facut azi?Am dormit doar 4 ore, am spalat vase, un pic de curatenie, am stat putin cu iubi si cam atat....
Dia, draga mea, iti dau un singur sfat... nu lasa aceasta zi sa te doboare... ignora aceasta zi si considera ca nu ai gresit. Asta a fost eroarea mea acum doua saptamani, am gresit o zi si m-am deprimat. Atunci am zis ca daca am gresit o zi mai merge inca o zi si dupa aia am dat in binge pentru ca am zis ca daca tot am gresit macar sa o fac ca lumea ca dupa aia oricum sunt la dieta...si la dieta nu am mai reusit sa intru ca lumea si ambitia este pierduta si nu ma mai intorc pe drumul cel bun. Astfel iti recomand sa ignori ziua de azi si sa nu iti stergi tickerul, faptul ca am gresit intr-o zi nu inseamna ca se sterg buretele alte 10 zile bune... nu face aceeasi greseala ca mine. Daca ma limitam la o zi de greseala, acum as fi stat mult mai bine si cu kg si cu motivatia
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]